Mężczyzna korzysta z usług informatycznych w firmie
Porady

Usługi informatyczne dla firm – kiedy i jak z nich korzystać?

Twoja firma wykorzystuje każdego dnia komputery i korzysta z internetu? Sprawdź, jakie usługi informatyczne mogą pomóc Ci w prowadzeniu biznesu!

Awaria komputera, ale również atak hakerski czy wdrożenie systemu informatycznego – to tylko niektóre sytuacje, w których potrzebne mogą być fachowe usługi informatyczne. W jakich sytuacjach warto je zlecać? Jak można z nich korzystać?

Doraźne usługi informatyczne dla firm – szybka i sprawna obsługa

Gdy firma ma problemy z obszarem IT, na przykład doszło do awarii sieci lub komputerów, wówczas może ona zlecić usługi IT w sposób doraźny. To najczęściej wybierana opcja w sytuacji, gdy usterki pojawiają się nagle i powodują zagrożenie dla płynnego działania przedsiębiorstwa.

Firmy, które świadczą usługi informatyczne na zamówienie klientów, mogą błyskawicznie przyjechać na miejsce i wykonać zamówione usługi, by firma mogła znów sprawnie realizować swoją działalność.

Obsługa w tym zakresie może być bardzo szeroka i obejmować zarówno obszar związany ze sprzętem używanym w firmie, jak i z oprogramowaniem biznesowym. Specjalista może przeprowadzić wtedy kompleksową diagnostykę i od razu przystąpić do naprawy usterki.

Wiele firm informatycznych świadczy także swoje usługi IT 24 godziny na dobę, dlatego ich wsparcie jest nieocenione wtedy, gdy awaria pojawia się w najmniej spodziewanym momencie.

Stała obsługa IT firmy – kompleksowa pomoc w niskiej cenie

Alternatywą dla usług informatycznych świadczonych doraźnie jest zdecydowanie się na stałą obsługę IT firmy. Wówczas przedsiębiorca może otrzymać fachową, kompleksową pomoc w przystępnej cenie, która opłacana jest w formie comiesięcznego abonamentu.

Usługi informatyczne dostępne jako stała obsługa IT są korzystnym wyborem dla firm, które chcą zmniejszyć ryzyko związane z awariami, jakie mogą dotknąć obszaru IT. Pozwalają one także na obniżenie kosztów związanych z obsługą informatyczną firmy.

Stała obsługa IT określana jest także jako outsourcing IT, ponieważ może ona zastąpić własny dział informatyczny w firmie. Jednocześnie optymalizuje koszty związane z działalnością, a przy tym powoduje, że pomoc dostępna jest od ręki.

Najczęściej usługi IT wchodzące w skład obsługi informatycznej to:

  • tworzenie sieci komputerowych
  • administracja sieciami
  • instalacja systemów, programów
  • naprawa komputerów i urządzeń peryferyjnych
  • usuwanie usterek oprogramowania komputerowego
  • tworzenie polityki bezpieczeństwa IT
  • przeprowadzanie backupów – kopii zapasowych
  • doradztwo informatyczne
  • przeszkolenia pracowników

Najczęściej usługi informatyczne wchodzące w skład oferty pogrupowane są w pakiety, z których każdy obejmuje określoną obsługę. W pakietach oznaczona jest także liczba godzin obsług informatycznej, z jakiej można skorzystać w ramach abonamentu.

W Warszawie z obsługi informatycznej tego typu można skorzystać w firmie ITcenter, która ma wieloletnie doświadczenie w branży IT oraz w świadczeniu usług informatycznych dla firm.

Dostawa systemów informatycznych – programy dla każdego biznesu

W ramach obsługi informatycznej przedsiębiorca może także otrzymać pomoc w ramach wdrożeń systemów informatycznych.

Obecnie systemy informatyczne dostępne dla firm to pełna gama propozycji, dlatego można dopasować je indywidualnie do swoich potrzeb. Przedsiębiorcy mogą skorzystać między innymi z systemów ERP do zarządzania wszystkimi działami firmy, systemów dedykowanych dla poszczególnych branż, na przykład dla firm transportowych, sklepów internetowych czy magazynów.

Dostawca oferujący systemy informatyczne może wtedy doradzić, jakie oprogramowanie będzie mogło sprawdzić się najlepiej, a także przeprowadzić analizę przed wdrożeniem systemu.

Aktualnie firmy mogą także korzystać z systemów informatycznych w chmurze, które nie wymagają wykonywania instalacji na dyskach. System jest wtedy dostępny online i można korzystać z niego na każdym sprzęcie – również na urządzeniach mobilnych. Dzięki temu można także wyeliminować ryzyko związane z utratą ważnych danych, ponieważ są one zapisywane na zewnętrznym serwerze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *