Odkurzacz na dywanie w domu
Porady

Odkurzacz ma znaczenie – dobry wybór na długie lata

Sprzątanie to jedna z tych czynności, które wykonujemy praktycznie codziennie. Stąd też powinniśmy dołożyć wszelkich starań, by było ono wykonywane z jak największą starannością. Dzięki sprzątaniu ograniczamy możliwości rozwoju niekorzystnych dla nas czynników w naszym najbliższym otoczeniu. Nadmiar kurzu oraz innych zanieczyszczeń może prowadzić do rozwoju alergii, czy też innych schorzeń. No i o wiele przyjemniej jest żyć w czystym otoczeniu. Jednym z urządzeń, które już od wielu lat ułatwia nam sprzątanie naszych domów, mieszkań, biur, itp., jest odpowiednio dobrany odkurzacz. Nabycie takiego produktu nie jest sprawą najłatwiejszą, gdyż wiąże się z koniecznością doboru modelu odkurzacza, który spełni nasze wszystkie oczekiwania.

Odkurzacz ręczny, a może nowoczesny robot sprzątający – wybór leży w Twoich rękach

Wybór odpowiedniego urządzenia sprzątającego nie jest prosty. By się o tym przekonać, wystarczy wejść do sklepu albo zajrzeć na strony internetowe sklepów ze sprzętem AGD. Co i rusz pojawiają się nowe propozycje odkurzaczy, które możemy nabyć, by zachować czystość w naszym otoczeniu. Warto więc dowiedzieć się o nich jak najwięcej, by nabyć taki sprzęt, z którego będziemy w pełni zadowoleni. Dobrej jakości ręczny odkurzacz bezprzewodowy czy też nowoczesny robot sprzątający, z pewnością uczynią nasze codzienne życie o wiele łatwiejszym. Dobrym miejscem do nabycia takich produktów, będzie z pewnością witryna internetowa sklepu Neonet. Obecnie w sprzedaży mają oni ponad czterysta modeli odkurzaczy różnego typu, w tym cieszące się dużą popularnością wśród klientów oraz klientek odkurzacze firmy Samsung: https://www.neonet.pl/do-domu/odkurzacze/f/samsung.html. Znajdziemy tam więc naprawdę zróżnicowane modele, np. odkurzacze do prania, mała ssawka lub szczotka szczelinowa, czy też odpowiednia dysza szczotkowa w wybranym przez nas odkurzaczu, będą na wyciągnięcie ręki. Zakupy poprzez Internet dają także możność dokładnego przeanalizowania możliwości technicznych naszego odkurzacza.

Workowe, bezworkowe, wodne, a może piorące – możliwości jest naprawdę wiele

Inwestując w odkrzacz warto zastanowić się, czy wolimy kupować np. odkurzacz workowy, czy bezworkowy, którego rura teleskopowa oraz ssawka podłogowa sprzątną nasz dywan tak, jak tego oczekujemy. Odkurzacze workowe są stosunkowo niedrogie, ale pamiętajmy o tym, że koszt ich eksploatacji będzie wyższy o koszt zakupu worków, co może się okazać niezbyt korzystnym rozwiązaniem. Z kolei odkurzacz bezworkowy będzie z pewnością nieco droższy, ale nie będziemy tutaj musieli nabywać worków. Ciekawym rozwiązaniem może być nabycie odkurzacza wodnego, w którym cały brud oraz kurz będzie się zbierał w specjalnym pojemniku na wodę. Po odkurzeniu mieszkania wystarczy taką wodę wylać do toalety i po kłopocie. Jest to dobre rozwiązanie dla posiadaczy zwierząt, czy też osób które cierpią na alergię. Filtr wodny nie przepuszcza po prostu żadnych zanieczyszczeń, a w połączeniu np. z filtrem HEPA staje się barierą dla wszelkich bakterii oraz grzybów, kurzu, itp. Jeśli mamy w domu małe dzieci czy też zwierzęta, to być może warto pomyśleć o zakupie odkurzacza piorącego, dzięki któremu będziemy mogli wyprać kanapę lub dywan. W każdym odkurzaczu przyda się odpowiednio dobrana moc silnika, regulacja mocy ssania, a także solidna szczotka okrągła, szczotka płaska czy też szczotka wielofunkcyjna, itp. Im więcej akcesoriów, tym wyższa cena, a więc jeśli wystarczy nam szczotka uniwersalna, to nie warto inwestować np. w odkurzacze bezworkowe, w których wyposażeniu jest np. szczotka elektryczna do prania tapicerki, itp.

Odkurzacze pionowe, ssawka szczelinowa krótka, długi przewód, itp. – szczegóły mają kluczowe znaczenie

Dobry odkurzacz, np. odkurzacz Zelmer czy inne odkurzacze tradycyjne, powinien mieć przede wszystkim odpowiednią moc silnika. W przypadku, gdy mamy w domu podłogi bez dywanów, wystarczy nam odkurzacz o mocy sześciuset pięćdziesięciu watów. Tam, gdzie w rachubę wchodzą dywany czy też wykładziny, należy sięgnąć po odkurzacze o mocy 750 watów lub większej. Warto też zwracać uwagę na to, jak długi jest przewód w naszym modelu, czy też może postawić na model bezprzewodowy oraz jak są skonstruowane ssące dysze. Dysza powinna być na tyle długa, by dotrzeć wszędzie tam, gdzie trzeba, a jeśli mamy sporo foteli oraz tapicerowanych krzeseł, to szukajmy takich odkurzaczy, w których wyposażeniu jest szczotka tapicerska. Funkcja prania może być także przydatna, jeśli zamierzamy odkurzaczem, np. czyścić samochód. Warto wówczas postawić na modele, posiadające takie udogodnienia jak szczotka samochodowa. W przypadku samochodów giętka oraz elastyczna dysza ręczna na pewno ułatwi nam pracę w domowym garażu lub na podjeździe. Im więcej potencjalnych zastosowań będziemy widzieć dla naszego odkurzacza, tym bardziej przyda nam się ssawko-szczotka uniwersalna, czy też po prostu solidna oraz mocna ssawka dywanowa. Odkurzacze w sklepie Neonet można nabyć także na korzystne raty zero procent, co jest dodatkową zachętą, by te zakupy zrobić właśnie tam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *