garbus
Porady,  Samochody

Czym ozdobić swoje auto, czyli o samochodowej biżuterii

Ludzie, posiadający własne samochody, dzielą się na dwie podstawowe grupy osób: osoby, które wręcz fanatycznie dbają o wygląd auta, stale je czyszcząc, dekorując ozdobami w postaci kamieni czy koralików, a także dokonując częstych przeglądów oraz te, które nie przykładają do tego dużej wagi, traktując samochód wyłącznie jako środek transportu, niekoniecznie muszący sobą coś reprezentować. Jeżeli jesteśmy jedną z osób z pierwszej grupy, powinniśmy wiedzieć, że istnieje coś takiego, jak „biżuteria samochodowa” i należą do niej, nie tylko wyżej wspomniane ozdoby, ale również hematyty, stale zyskujące na popularności. Jak zatem ozdobić własne auto tak, aby być zadowolonym z efektu?

Własny styl podstawą w ozdabianiu samochodu

Podstawą w tym wszystkim wydaje się być znalezienie własnego stylu, w którym utrzymane będzie wnętrze auta. Przypomina to nieco aranżację wnętrz – z tym, że do zagospodarowania mamy tutaj znacznie mniejszą przestrzeń. Nie skupiajmy się więc wyłącznie na małych elementach ozdabiających kokpit (jak kamienie czy koraliki), ale też na tych większych, bardziej diametralnie zmieniających jego wygląd. Na nasze szczęście, wszystko to jest dość tanie – poszukiwanie własnego stylu możemy zatem zorganizować na zasadzie metody prób i błędów, po prostu testując, które rozwiązanie najbardziej przypadnie nam do gustu.

Biżuteria dla samochodu? To nie żart!

Biorąc pod uwagę fakt, że coraz popularniejszym staje się określanie dodatków samochodowych pokroju hematytów „biżuterią”, prawdziwe staje się powiedzenie, że „auto jest jak kobieta, o którą stale trzeba się troszczyć„. Pomniejsze dekoracje, zwane właśnie biżuterią, nie są bez znaczenia, pomimo ich niepozornego wyglądu i małej wielkości. Inwestując w nie sprawimy, że:

  • nasze auto będzie miało charakter – z autem jest tak, jak z wnętrzem – może być ładne, ale niektóre z jego pozytywów możemy podkreślić i uwidocznić poprzez zastosowanie odpowiednich dodatków; to dzięki nim może zyskać specyficzny charakter!
  • będzie unikalne i jedyne w swoim rodzaju – jeżeli nie chcemy jeździć tylko „kolejnym autem wybranej marki”, a wolelibyśmy nazywać je „prawdziwie naszym”, warto, abyśmy spersonalizowali je właśnie za pośrednictwem biżuterii;
  • będzie nam się lepiej jeździło – wytworzenie we wnętrzu auta specyficznej atmosfery właśnie za sprawą „biżuterii” sprawia, że jeżdżenie nim jest jeszcze przyjemniejsze.

Ozdabianie zewnętrznej części samochodu… od wewnątrz

Również rzeczy znajdujące się wewnątrz samochodu, często mają wpływ na to, jak wygląda ono z perspektywy przechodnia, a zatem z zewnątrz. Zakładając zatem, że do ozdoby wnętrza używamy różnego rodzaju kamieni czy koralików, poprzez odpowiednie ich ulokowanie – czy to na desce rozdzielczej, czy też w pozycji zwisającej na lusterku wstecznym (chyba najbardziej popularnej wśród osób zajmujących się aranżowaniem wnętrz samochodu) możemy sprawić, że będzie się podobało również przechodniom. Warto też zastanowić się nad umiejscowieniem dekoracji nieopodal tylnej szyby – musimy jednak zrobić to w taki sposób, aby nie ograniczać sobie pola widzenia, na przykład w momencie cofania.

Nie tylko powyższe ozdoby, ustawione w dobrze widocznych miejscach, sprawią, że sama ich obecność jest w stanie przyciągnąć uwagę i wspaniale udekorować nasze auto. Właściwe pokrowce na siedzenia czy siedziska, umiejscawiane w dolnej części fotela, także są w stanie uczynić cuda, jednocześnie posiadając wartość typowo funkcjonalną.

kobieta w samochodzie
Źródło: Pixabay.com

Podsumowanie

Jeżeli jesteśmy motoryzacyjnymi maniakami, a nasze auto traktujemy niemal jak członka rodziny, powinniśmy zadbać nie tylko o to, aby pielęgnować jego techniczną stronę, czyli regularnie je serwisować, myć, czyścić i polerować, ale też dbać o jego wygląd wyłącznie pod kątem stylistycznym.

Podejdźmy do tego jak do wykańczania już umeblowanego wnętrza, kiedy to musimy dobrać pomniejsze dodatki celem nadania mu specyficznego charakteru, najczęściej odpowiadającego naszym własnym gustom. Zamiast dywanów, wycieraczek czy ramek na zdjęcia, tutaj zainwestujemy jednak w kamienie, hematyty i inne rzeczy bardzo charakterystyczne właśnie dla wnętrza samochodu.

Jeden komentarz

  • Chanel

    A pamiętacie niegdyś modne koraliki na siedzenia? 😀 oj to to była jazda 😀 śmiać mi się chce 😀 dobrze, że teraz te ozdoby z kamieni i koralików można kupić na prawdę eleganckie i dobrej jakości 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *