Inteligentny telewizor w domu
Technologia

Inteligentne telewizory – co dzisiejsze modele potrafią

Nowoczesne telewizory oferują zdecydowanie więcej funkcji niż modele sprzed dekady czy dwóch. Wbrew pozorom nie chodzi tu tylko i wyłącznie o lepszą jakość dźwięku i obrazu (choć, oczywiście, o to również), ale także szereg innego rodzaju funkcji. Co oferują inteligentne telewizory?

Przetwarzanie obrazu i dźwięku

Czy zdarzyło Ci się oglądać na dużym ekranie telewizora film w niezbyt dobrej jakości? Nowoczesne, inteligentne telewizory są w stanie poradzić sobie z taką sytuacją między innymi dzięki zastosowanym w nich procesorom. Ujmując kwestię jak najprościej, telewizory wyposażone w sztuczną inteligencję przetwarzają obrazy w niskiej jakości, oferując zdecydowanie lepsze wrażenia wizualne. Dzieje się tak dzięki nieustannemu przetwarzaniu obrazu, jego skalowaniu i dostosowywaniu. W inteligentnych telewizorach (np. TV Xiaomi) filmy i seriale wyglądają zdecydowanie lepiej, co pozwoli Ci zanurzyć się w niepowtarzalnych wrażeniach audiowizualnych.

Głosowa obsługa telewizora

Zawieruszony pilot to żaden problem w przypadku nowoczesnych telewizorów. Dzięki funkcji obsługi głosowej, TV Xiaomi czy urządzenie innej marki pozwala Ci sterować wieloma ustawieniami. Pobranie aplikacji nie musi już oznaczać czasochłonnego wpisywania interesującej Cię frazy za pomocą pilota: wszystko może odbyć się zdecydowanie szybciej i wygodniej za pomocą komend głosowych.

Asystent Google

Asystent Google zainstalowany w telewizorze pozwoli Ci na jeszcze wyższy komfort podczas użytkowania tego urządzenia. Wyszukiwanie informacji w każdej interesującej Cię dziedzinie (np. fitness, sport czy biznes) nie zajmuje wiele czasu, a zaoszczędzone minuty możesz przeznaczyć na cokolwiek innego. Dodatkowo, asystent Google bardzo często daje możliwość sterowania innymi, kompatybilnymi z nim urządzeniami. Możesz uruchomić odkurzacz, zmywarkę czy inny, dowolnie wybrany sprzęt spośród tych współpracujących z asystentem Google – z poziomu telewizora. Bez podnoszenia się z wygodnej kanapy!

Wiele aplikacji do pobrania

Inteligentne telewizory to nie tylko możliwość oglądania telewizji analogowej. Dodatkowo, możesz pobrać jedną z interesujących Cię aplikacji, takich jak HBO GO, Netflix czy Youtube. Dzięki temu możesz słuchać muzyki lub ulubionych podcastów, a także oglądać filmy oraz seriale w najwyższej jakości obrazu. To funkcja, którą docenisz w szczególności, jeśli uwielbiasz oglądać nieco starsze filmy, które trudno spotkać w kinach. Oglądając je na popularnych platformach, zapewnisz sobie odpowiednią jakość nagrania. Korzystanie z wysokiej jakości, inteligentnego TV Xiaomi zapewni Ci odpowiednie wrażenia wizualne i poczucie oglądania filmu na kinowym ekranie!

Łączność ze smartfonem

Niewątpliwą zaletą inteligentnych telewizorów jest także możliwość uzyskania łączności ze smartfonem. Przesyłanie filmów i obrazów, a także… wykorzystanie smartfona w formie pilota do telewizora. Bez względu na to, w jaki sposób chcesz wykorzystać tę możliwość łączności, jedno jest pewne – zyskasz niepowtarzalną wygodę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *