Laptop z zainstalowanym nowym Microsoft Office
Technologia

Microsoft Office 2019 – gdzie kupić?

Każdy, kto miał do czynienia z pakietem biurowym Microsoft Office 2019 wie, że był to bardzo udany zestaw narzędzi. W przeciwieństwie do swego poprzednika nie był on jedynie odświeżoną wersją aplikacji z pakietu 2013, lecz w pełni rozbudowaną i zaktualizowaną platformą, dzięki której praca z Office weszła na zupełnie nowy poziom.

Nowy Windows, nowy Office

Nie jest tajemnicą, że pakiet biurowy MS Office został stworzony pod kątem nowego i dość rewolucyjnego systemu operacyjnego Windows 10. Co więcej, zestaw tych aplikacji jest do niego zbliżony również pod kątem wizualnym, co jeszcze bardziej podnosi i tak wysoko ustawioną przez Microsoft poprzeczkę. Dzięki zupełnie nowemu layoutowi i rozbudowanemu pakietowi graficznemu Office 2019 stał się tym, czym miał się stać w oczach swoich użytkowników, czyli rozbudowaną platformą programistyczną w oparciu o którą można – dosłownie – wszystko.

Co ma Office 2019? Oto lista nowości…

Choć pakiet biurowy MS Office nie jest już najnowszy (ostatnią wersją jest jak na razie Office 365), to wiele dostępnych w nim nowości zachowało się do dziś w kolejnej odsłonie popularnego „biurowca”. Oto najważniejsze z nich:

1. Obsługa „równań lateksowych”, czyli równań zapisanych językiem LaTeX, które mogą być generowane w Wordzie. Co ważne – funkcja ta jest dostępna tylko na platformie Windows.

2. Translator – funkcjonalne narzędzie, które przetłumaczy zdania na wybrany przez użytkownika język. Funkcja ta jest kompatybilna z wszystkimi składnikami aplikacji Office.

3. Płynna zmiana – jest to ciekawa funkcja, którą docenią zwłaszcza użytkownicy PowerPointa. Dzięki niej można tworzyć płynne przejścia pomiędzy poszczególnymi slajdami. Niestety, taka funkcja nie pojawiła się we wcześniejszych odsłonach tego programu.

4. Kompatybilność z piórem Surface, dzięki której użytkownik może np. przełączać slajdy bez konieczności podchodzenia do laptopa. Warto wspomnieć, że funkcja ta jest realizowana za pośrednictwem złącza Bluetooth.

5. Możliwość wprowadzania pisma odręcznego, za pomocą którego można przetwarzać tekst, generować obrazy i… robić wiele innych, fajnych rzeczy. Funkcja ta jest dostępna w Wordzie, narzędziu PowerPoint, Excel i Visio.

6. Opcja korzystania z szablonów stron internetowych, dzięki którym można w miarę szybko stworzyć atrakcyjną szatę wizualną dla nowej strony WWW. Z opcji tej mogą korzystać użytkownicy narzędzia Visio.

Wskazówki dotyczące zakupu oprogramowania

Pakiet biurowy Microsoft Office 2019 jest dostępny w dwóch wersjach, to jest Home i Professional. Pierwsza z nich jest przeznaczona głównie dla użytkowników domowych, których wymogi co do pakietu biurowego są dość… standardowe. Z kolei wersja profesjonalna – jak sama nazwa wskazuje – jest przeznaczona głównie dla tych użytkowników, których potrzeby są zdecydowanie wyższe. Mowa tu np. o klientach biznesowych, a także firmach.

Co ważne – pakiet biurowy Office 2019 został wypuszczony w dwóch wersjach: 32 bit i 64 bit. Wersja oznaczona liczbą 64 jest przeznaczona dla systemów 64 bitowych, dzięki czemu zapewnia ona lepszą wydajność i efektywność. Oczywiście istnieje możliwość zainstalowania wersji 32 na komputerze z 64 bitami, ale w praktyce krok ten wiąże się z niewykorzystaniem potencjału, jakie oprogramowanie to ze sobą niesie.

Istotne jest również to, że MS Office 2019 jest narzędziem instalowanym bezpośrednio na dysku, dzięki czemu korzystanie z niego nie wymaga stabilnego połączenia internetowego. Mało tego – jest to pakiet, który jest kompatybilny nawet ze starymi plikami wygenerowanymi przez poprzednie wersje tego oprogramowania. Co ważne – zasada ta dotyczy również plików zapisanych w Office 2010!

Specjalistyczne odmiany MS Office 2019

Pakiet biurowy Microsoft Office 2019 został zaprojektowany i stworzony w ten sposób, by zapewnić docelowemu użytkownikowi maksymalną wygodę pracy. W tym celu Microsoft wypuścił dwie wersje edycji Home.

1. Edycja Home&Student – jest to podstawowa wersja pakietu biurowego, która zawiera cztery najpopularniejsze narzędzia składowe, czyli Word, Excel, PowerPoint oraz OneNote.

2. Edycja Home&Business – to bardziej rozbudowana wersja pakietu biurowego, w skład której (oprócz powyższych aplikacji) wchodzą również takie narzędzia jak Outlook i OneDrive.

W najbardziej rozszerzonej wersji pakietu, czyli edycji Microsoft Office 2019 Professional, użytkownik uzyskuje dostęp do dwóch kolejnych narzędzi, to jest MS Publisher i MS Access. Narzędzia te sprawdzą się zwłaszcza w dużych i średnich firmach.

Gdzie kupić Office 2019?

Odpowiedź na pytanie zawarte w śródtytule jest dość prosta: tylko u zaufanych sprzedawców. Zakup w bardzo niskiej i „promocyjnej” cenie może oznaczać, że klient uzyska dostęp do pirackiej wersji narzędzia, co w dalszej perspektywie może być bardzo niebezpieczne dla komputera i prywatności nabywcy.

Reasumując, tylko sprawdzone źródła dają pełną gwarancję, że zakup pakietu biurowego MS Office będzie całkowicie bezpieczną inwestycją. W zamian klient finalny uzyskuje dostęp do stabilnego oprogramowania, które może być zainstalowane na dysku twardym komputera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *