Porady,  Samochody

Stare pojazdy w ogrodzie – z jakimi roślinami je skomponować?

Niegdyś chwaliliśmy się samochodami, starając się jeździć jak najlepszymi i zmierzając do zakupu takiego, który wzbudzi podziw wśród nie tylko naszych znajomych, ale i losowych przechodniów. Dziś, w czasach, kiedy każdy chce zamieszkać „na własnym” jak najszybciej, rzeczą, którą się częściej chwali jest własny ogród. A co, jeśli obie te rzeczy moglibyśmy połączyć w jedno? Jest to możliwe poprzez umieszczenie w ogrodzie starego, zniszczonego już auta, a następnie zainwestowanie w krzewy ozdobne i wszelkiego rodzaju rośliny, które sprawią, że będzie ono wyglądało zjawiskowo i imponująco.

Jaki pojazd możemy umiejscowić w ogrodzie?

Mimo, że we wstępie jako przykład przytoczyliśmy samochód, nie jest on jedynym pojazdem, który może znaleźć się w naszym ogrodzie. Wszystko zależy tutaj od naszej inwencji twórczej, ilości miejsca, jaką dysponujemy i rodzajem roślin, który chcemy zastosować – choć oczywiście znajdziemy rośliny uniwersalne, jak na przykład hortensje, które sprawdzą się w każdej sytuacji.

Jako alternatywę ozdoby naszego ogrodu bardzo często wybór pada na:

  • Samochody – zdecydowanie najpopularniejsze rozwiązanie, „współpracujące” niemal z każdym rodzajem roślin, takimi jak chociażby głóg. Opcja z samochodem jest najłatwiejsza do kupienia i najbardziej zróżnicowana, jeżeli chodzi o wygląd. Sprawdzi się zarówno przy nieco mniejszych ogródkach, jak i w przypadku wielkich ogrodów;
  • Traktory i ciągniki – coś dla fanów ozdoby z charakterem, koniecznie z ogromnymi kołami i nieuszkodzonym za bardzo kokpitem – wymaga więcej miejsca i dużo otwartej przestrzeni do jego wyeksponowania.
  • Kombajny – to dopiero rozwiązanie wymagające zdecydowanie sporej ilości miejsca, jednak oferujące największą swobodę w udekorowaniu go roślinnością. Niezależnie od tego, czy postawimy na głóg, bluszcz czy też zapragniemy bardziej to urozmaicić – tutaj pole do naszych działań jest wprost ogromne, jak sam metraż tej maszyny. Sam kombajn jest jednocześnie najcięższy do zdobycia i najtrudniejsza w konserwacji – dlatego też tylko nieliczni decydują się wkomponować go we własny ogród.

Jakie rośliny uwielbiają towarzystwo starych samochodów?

Źródło: Pixabay.com

Każdy internetowy sklep ogrodniczy powie, że jeżeli chodzi o stare samochody i rośliny, które najlepiej by się z nimi komponowały, wszystko zależy od naszego zamysłu. Jeżeli chcemy uwidocznić samo auto, wybór mamy ogromny, gdyż możemy postawić na każdą możliwą roślinę, pojazd traktując niczym figurkę ogrodową. Jeżeli z kolei chcemy zblendować rośliny z tymże pojazdem, najlepiej postawmy na takie, które mają tendencję do porastania znajdujących się w ich okolicy struktur. Zawsze możemy również umiejętnie wkomponować rośliny doniczkowe, umiejscawiając je chociażby w kokpicie.

Z jakimi problemami możemy się spotkać, stawiając na auto w ogrodzie?

Choć sam pomysł posiadania auta w ogrodzie, pełniącego rolę swoistego i osobliwego kwietnika, jest bardzo dobry i sprawdza się w praktyce, nadając temu miejscu unikatowego charakteru, jego realizacja może być nieco zagmatwana.

Cóż bowiem z tego, że internetowy sklep ogrodniczy zapewni nam odpowiednie rośliny, jak głóg czy hortensja, które doskonale współgrać będą z autem, skoro… zdobycie samego samochodu czy innego środku lokomocji (może to być nawet kombajn – wszystko zależy od naszej inwencji) może być problemem?

Cała trudność polega na tym, że tutaj wszystko wygląda przewrotnie. Nie szukamy bowiem pojazdu w jak najlepszym stanie, ale… wprost przeciwnie. Ma on być zniszczony, ale jednocześnie wyglądać świetnie i idealnie komponować się z roślinną scenerią. Wymaga to więc nie tylko wyobraźni, ale też odpowiedniego sprzedawcy.

Sytuację oczywiście możemy rozwiązać wykorzystując własne auto do tych celów – jeżeli tylko krzewy ozdobne, hortensje czy inne rośliny nie będą „gryzły się” z jego wyglądem. Jedno jest pewne: sprawa wymaga poczynienia nie lada przygotowań!

Podsumowanie

Wkomponowanie starego pojazdu w wystrój naszego ogrodu i odpowiednie zestawienie go z naszymi krzewami ozdobnymi może być sporym wyzwaniem. Satysfakcja wynikająca z tego rozwiązania może być jednak ogromna. Jednym z popularnych internetowych sklepów ogrodniczych jest https://www.podkarpackiesady.pl/11-krzewy-ozdobne. Znajdziemy w nim piękne krzewy ozdobne, które bez wątpienia spełnią nasze aranżacyjne oczekiwania.

Jeden komentarz

  • Janusz Kolano

    Czemu nie. Niepotrzebne przedmioty, znalezione w garażu lub piwnicy, można w prosty sposób zamienić na dekorację ogrodu. Podobnie jest ze starymi samochodami 🙂 jak najbardziej można wkomponować je w piękne roslinki 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *