Kobietana swoim laptopie urzywa pakietu Microsoft Office 2021
Porady

Pakiet Microsoft Office 2021 – co zawiera i co się zmieniło?

Microsoft Office to najbardziej znany na świecie pakiet aplikacji biurowych. Co jakiś czas zostaje on unowocześniony, dzięki czemu jest jeszcze bardziej dostosowany do współczesnych realiów. Co zawiera i co się zmieniło w pakiecie Microsoft Office 2021?

Nowe zmiany na duży plus

W Microsoft Office 2021 skupiono się na kilku istotnych elementach, które mają ułatwić codzienną pracę. Zwiększono wydajność, stabilność, odświeżono wygląd, dzięki czemu program prezentuje się lepiej niż poprzednik. Interfejs został pomysłowo przeprojektowany, dzięki czemu jest bardziej czytelny. Uwagę zwraca też pełnoprawny tryb ciemny, który ułatwia pracę każdemu, kto lubi spędzać czas przed komputerem w godzinach nocnych i wieczornych.

Intuicyjna wyszukiwarka – jeszcze lepsza niż wcześniej

W nowej odsłonie Office’a zastosowano zintegrowaną wyszukiwarkę Microsoft Search, która jest bardzo przydatna, bo nie tylko pomoże wyszukać interesujące nas informacje, ale co równie ważne – wyszukując ich, nie musimy opuszczać edytora. Bardzo przydatna jest też funkcja zapisywania wprowadzanych zmian na bieżąco z wykorzystaniem usługi OneDrive lub SharePoint Online. 

Istotne ułatwienia w Excelu i PowerPoincie

Warto wiedzieć, że część nowości została ograniczona do konkretnych aplikacji – najmniej z nich stało się udziałem Worda, a najwięcej Excela, a chodzi głównie o funkcje ułatwiające odnajdywanie wartości oraz treści w różnych tabelkach (X.WYSZUKAJ, X.DOPASUJ).

Wiele ciekawych funkcji znalazło się też w PowerPoincie, zwłaszcza udoskonalenie nagrywania prezentacji do późniejszego odtworzenia. To samo powiemy o Outlooku, w którym zastosowano wbudowany translator i obsługę pisma odręcznego. 

Microsoft Teams łatwiej dostępny

Niezwykle istotną zmianą jest też włączenie do pakietu Microsoft Office 2021 komunikatora Microsoft Teams, który (także z powodu pandemii koronawirusa) stał się ważniejszy niż kiedykolwiek. Dla wielu osób stał się on codziennym narzędziem nie tylko komunikacji, ale również współpracy oraz nauki. 

Jak widać, pakiet Microsoft Office 2021 został wzbogacony o wiele ciekawych rozwiązań, co ułatwi pracę każdemu użytkownikowi. Więcej informacji na temat nowego pakietu znajdziesz pod adresem https://soft360.pl/202-office-2021.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *