Projektowanie strony internetowej dla fundacji
Porady

Strona dla fundacji. Tu potrzeba wyczucia i wiedzy

Działasz społecznie, walczysz w ważnym interesie, ale brakuje Ci siły przebicia? Pomocna może okazać się dobra strona internetowa, która dotrze do kogo trzeba.

Fundacja skupia się na działaniu dla dobra ogólnego. By móc z jednej strony wspierać szerszy interes społeczny i móc być wspieranym w swoich działaniach, musi być widoczna. Stąd też doskonałym pomysłem jest strona dla fundacji, na której zostaną przedstawione najważniejsze informacje dotyczące jej działalności.

Co powinno być zamieszczone na stronie dla fundacji?

Projektowanie stron internetowych nie jest łatwym zadaniem. Poza technicznymi umiejętnościami bardzo ważne jest także wyczucie. W przypadku takich stron, jak te dedykowane fundacjom, ma to szczególne znacznie, dlatego że są łącznikiem między potrzebującymi wsparcia, a tymi którzy mogą je zaofiarować.

W pierwszej kolejności należy zamieścić cele statutowe organizacji. To bardzo ważne żeby każdy, kto wejdzie na stronę fundacji wiedział, czym się zajmuje. Wzmacnia to wizerunek organizacji, budzi zaufanie i sprawia, że trafimy do większej liczby osób zainteresowanych zarówno wsparciem fundacji, jak i otrzymaniem od niej wsparcia. Przy projektowaniu strony dla fundacji warto skupić się na przejrzystej i klarownej stylistyce. Prostota i intuicyjność w obłudzie witryny ułatwi znalezienie potrzebnych informacji. Dlatego należy zadbać zadbać o czytelność informacji związanych z danymi fundacji, numerami konta etc. Mając na uwadze to, że znaczna część internautów korzysta z urządzeń mobilnych przy przeglądaniu stron www, warto pamiętać także o tym by witryna posiadała wersję na telefony czy na tablety.

Strona dla fundacji trafiająca w serce

Szczytne cele i chęć niesienia pomocy będą jeszcze bardziej skuteczne, gdy trafią do serca. By tak się stało warto popracować nad ciekawymi rozwiązaniami graficznymi. To one sprawią, że przekaz lepiej trafi do serc potencjalnych darczyńców, którzy chętniej wesprą działania organizacji.

Z technicznych aspektów należy pamiętać o tym by dostosować stronę dla osób niepełnosprawnych (w tym niedowidzących) umożliwiając m.in. powiększenie czcionki,regulację kontastu etc. Ważne jest także zamieszczenie wymaganych prawem regulaminów, polityki prywatności czy cookie.

Projektowanie stron internetowych należy rozpocząć z rozmysłem a najlepiej posiłkując się wiedzą i doświadczeniem specjalistów z branży, którzy wiedzą nie tylko jak technicznie tworzyć witryny internetowe, ale także rozumieją, że każda dziedzina działalności wymaga indywidualnego i innego podejścia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *