Kobieta ma na dłoni Apple Watch
Porady

5 tricków na Apple Watch, o których nie wiedziałeś!

Artykuł partnera.

Zegarek Apple Watch to gadżet, który ma szereg przydatnych funkcji. Szczególnie doceniany jest przez fanów aktywności i osoby, które lubią być ze wszystkim na bieżąco. Sprzęt bowiem stanowi prawdziwe centrum informacji i umożliwia korzystanie z licznych funkcji i aplikacji – od wykonywania i odbierania połączeń, aż po płatności zbliżeniowe. Warto jednak wiedzieć, że zegarki Apple posiadają też dodatkowe funkcjonalności, o których wie niewielu użytkowników. Poznaj 5 tricków na Apple Watch!

Apple Watch – mniej znane funkcje

Rysowanie wiadomości Digital Touch

To funkcja, która sprawdzi się, jeśli w gronie Twoich bliskich i znajomych są inni użytkownicy zegarków Apple. Możesz skorzystać z niezwykłego sposobu interakcji z nimi – oprócz wysyłania klasycznych wiadomości SMS i emotikon, możesz też przekazywać ręcznie rysowane wiadomości Digital Touch. W interfejsie Digital Touch, w prawnym górnym roku, zlokalizowana jest kolorowa kropka, która służy do zmiany koloru. Jeśli dotkniesz i przytrzymasz dowolny kolor, otworzy się paleta barw.

Praktyczne funkcje treningowe

Chcąc oszczędzać energię podczas treningu? Otwórz aplikację Apple Watch na iPhone’a, wejdź w „Trening” i włącz funkcję „Tryb oszczędzania energii”. Wówczas wyłączy się czujnik tętna, a bateria nie rozładuje się tak prędko.

W trakcie biegania na świeżym powietrzu trening możesz dzielić na segmenty. Wystarczy dwukrotnie dotknąć wyświetlacz – wówczas zostanie wyodrębniony segment z czasem, dystansem i średnim tempem. Poza tym możesz też włączyć automatyczne pauzowanie treningu, gdy się zatrzymasz w trakcie biegu. W aplikacji Apple Watch na iPhone’a wejdź w „Trening” i włącz funkcję „Automatyczne wstrzymywanie działania”.

Lokalizowanie iPhone i Apple Watch

To inaczej funkcja nazywana „pingowaniem”, która polega na ułatwieniu poszukiwań telefonu iPhone, kiedy masz zegarek na nadgarstku. Nawet jeśli urządzenie jest wyciszone, to po włączeniu tej funkcji telefon zacznie wydawać głośny dźwięk, co ułatwi jego zlokalizowanie. Jak pingować? Na tarczy zegarka przesuń palcem w górę, a uzyskasz w ten sposób dostęp do centrum kontroli. Następnie dotknij ikonkę telefonu. A może masz telefon pod ręką, ale zapodział Ci się zegarek? Możesz pingować Apple Watch z iPhone’a – wówczas głośny dźwięk wystąpi na zegarku.

Posiadasz komputer Apple, który wymaga naprawy lub odświeżenia. Sprawdź: serwis MacBooków w Warszawie

Udostępnianie lokalizacji w wiadomości

Znajomy pyta, gdzie jesteś? W prosty sposób możesz udostępnić mu swoją lokalizację korzystając z aplikacji Wiadomości. Uruchom aplikację Wiadomości, wejdź w rozmowę z osobą, której chcesz wysłać swoje położenie, a następnie mocno naciśnij i przytrzymaj ekran. Gdy pojawi się ikonka, kliknij: Wyślij miejsce.

Zmiana treści domyślnych wiadomości

Apple Watch oferuje możliwość błyskawicznego odpowiadania na wiadomości. To ogromna wygoda i oszczędność czasu – szczególnie, że głosowe dyktowanie nie zawsze jest skuteczne w języku polskim. Oczywiście lista predefiniowanych odpowiedzi może nie wpisywać się w Twoje oczekiwania. Producent daje jednak szansę modyfikacji i prowadzenia swoich treści. W tym celu uruchom aplikację „Zegarek” na iPhonie, wejdź w kartę „Mój zegarek” i wybierz „Wiadomości”. Tam kliknij opcję „Domyślne odpowiedzi”, następnie „Edycja” i „Wprowadź zmiany na liście odpowiedzi”. Po ich dokonaniu zatwierdź przyciskiem „OK”.

Kiedy niezbędna jest wymiana dysku w MacBooku? Sprawdź:  https://www.macforce.pl/serwis/naprawa-macbookow-i-komputerow-mac/wymiana-dysku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *