kobieta przed laptopem trzyma w dłoni karte przedpłacową
Rozwój

Karta przedpłacona – czym tak naprawdę jest?

Kartą przedpłaconą zapłacisz zarówno za zakupy w sklepach stacjonarnych, jak i w sieci. Ten środek płatniczy jest używany przez dość liczne grono klientów banków, ale może wydać go też instytucja pozabankowa. Na czym polega używanie karty przedpłaconej?

Karta przedpłacona – co to takiego?

Ten środek płatniczy znajduje się w portfelach wielu osób. Mimo, że nie daje on takich samych możliwości jak tradycyjne karty wydawane przez banki, to nie sposób mu odmówić zalet.

Karta przedpłacona – czyli prepaid – pozwala na robienie zakupów w sieci, wykonywanie płatności online, a nawet umożliwia wypłatę pieniędzy w bankomatach. Aby znalazły się na niej środki finansowe, należy ją „zasilić” poprzez przelew. Karta ta nie jest związana z rachunkiem bankowym i może używać jej każdy, to znaczy osoba, która akurat ma ją przy sobie i zna jej numer PIN. Właśnie dlatego ten, kto z niej korzysta może pozostać anonimowy.

Stanowi ona często upominek, benefit dla pracowników, sprawdza się jako środek płatniczy w przypadku dzieci, ale bywa też traktowana jako sposób na oszczędzanie. Nie można na nią wziąć kredytu i wydać więcej pieniędzy, niż się na niej znajduje.

Jak używać karty prepaid?

Aby móc płacić taką kartą, należy wcześniej doładować ją określoną kwotą – natomiast, by sfinalizować zakupy, wystarczy podać numer PIN. Zakupy online z jej użyciem są wyjątkowo łatwe, kiedy sklep internetowy korzysta z usług operatora płatności .W ten sposób klient może zapłacić za produkty czy usługi w zaledwie kilka chwil, co dodatkowo zachęca do skorzystania z jego oferty.

Karty prepaid są doceniane przez osoby, które często podróżują. Płacenie przy ich pomocy za granicą to dużo niższe koszty przewalutowania w stosunku do stawek proponowanych przez kantory. Ponadto pozwalają one trzymać dyscyplinę finansową i wydawać tylko tyle pieniędzy, ile zakładał wcześniej ustalony budżet – dotyczy to zarówno zakupów na mieście, jak i tych robionych online.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *