tatuaże, kobieta z tatuażami
Porady,  Rozwój

Jak działają maszynki do robienia tatuaży?

Tatuaże na dłoniach oraz innych częściach ciała, ostatnimi czasy stały się bardzo popularną formą manifestowania siebie i – po prostu – ozdabiania własnego ciała. Z usług tatuażystów, którzy w jednym palcu mają wykorzystywanie maszynki do tatuaży, korzysta coraz więcej osób w każdym wieku. Rośnie także liczba ludzi, którzy chcą wiedzieć, jak zrobić tatuaż i rozpoczynają kształcenie się właśnie w kierunku tatuażystów. Co tak naprawdę każdy z nas powinien wiedzieć o maszynce do tatuaży, niezależnie od tego, po której stronie by się znalazł? W naszym artykule zamierzamy się skupić na opisaniu tego tematu.

Kiedy powinniśmy zdecydować się na zakup maszynki do tatuaży?

Jak można się domyślić, kupując maszynkę do tatuaży, zazwyczaj planujemy związać swoją przyszłość właśnie z tatuowaniem ludzi. Z uwagi na olbrzymią konkurencję, obecną już na rynku, musimy się upewnić, że mamy ku temu predyspozycje – nie wystarczy jedynie umieć rysować. Konieczne jest bowiem umiejętność „przelewania” narysowanych wzorów na czyjąś skórę i sztuka pojęcia tego wszystkiego, co temu towarzyszy.

Naturalnie rzecz biorąc, nie musimy od razu inwestować w wysokiej jakości sprzęt i z miejsca tatuować ludzi. Czasem warto sprawdzić, czy się do tego nadajemy, na przykład kupując niskiej jakości maszynkę (nawet tę domowej roboty) i skórę świni, tak popularną w testowaniu umiejętności tatuażystów, bo niemal identyczną w strukturze ze skórą ludzką.

Jak to tak naprawdę działa?

maszynki do tatuaży
Źródło: Pixabay.com

Nowoczesne maszynki, za pośrednictwem których tatuuje się ludzi, zasilane są prądem wytwarzanym przez cewki i kondensator prądu zmiennego. Prąd jest ustawiony w taki sposób, że przechodzi przez kondensator, który z kolei wprawia w ruch samą maszynę. W tylnej części urządzenia znajduje się śruba kontaktowa, służąca przede wszystkim do zatrzymania całości za pomocą dłoni. Z przodu z kolei znajduje się zasadnicza część maszynki, w której znajduje się igła. Integralną częścią tego elementu jest uchwyt, który połączony jest za pomocą imadła rury z metalową ramą. To za jego pośrednictwem tusz dostaje się do igły, z której trafia do skóry klienta.

Co musimy posiadać oprócz samej maszynki?

Jak można się domyślić, same maszynki do tatuaży nie wystarczą, abyśmy mogli „wydziarać” komukolwiek dowolną część ciała. Wiedząc już co-nieco na temat tego, jak zrobić tatuaż powinniśmy mieć świadomość, że będziemy do tego potrzebowali również:

  • igieł – to one są odpowiedzialne za wciskanie tuszu pod skórę dokładnie w momencie, w którym się z nią spotkają; występują w wielu różnych rozmiarach – warto posiadać każdy z nich, by móc sprostać wymaganiom każdego z klientów;
  • rurek – rurki stanowią formę wsparcia dla igieł, pozwalając utrzymać je w jednostajnej pozycji i zwiększając naszą precyzję jako tatuażysty;
  • specjalnego tuszu – aby przelać kolor z urządzenia do skóry, potrzebny nam będzie specjalny tusz do tatuowania, który łączy się z wodą czy alkoholem celem uzyskania odpowiedniej konsystencji; większość tatuażystów eksperymentuje w tym temacie, tworząc własne kolory i wychodząc naprzeciw oczekiwaniom najbardziej wymagającej klienteli.

Obowiązkowa apteczka pierwszej pomocy!

To jednak nie wszystko. Niezależnie od tego, czy będziemy robić stosunkowo nieszkodliwe i nieinwazyjne tatuaże na dłoniach, czy też wzory na większych partiach ciała, na wyposażeniu powinniśmy mieć również apteczkę. Nigdy nie wiadomo, co może przydarzyć się w czasie całego zabiegu i nawet doskonale wiedząc, jak zrobić tatuaż, jesteśmy narażeni na trudne do przewidzenia zdarzenia losowe.

Na co uważać przy zakupie maszynki?

Kupując maszynkę do tatuaży, niezależnie od tego, czy w celu wykonywania tatuaży na dłoniach czy tatuaży na innych częściach ciała, musimy być uważni. W Internecie łatwo można spotkać się z fałszywym sprzętem tego typu. Na szczęście równie łatwe jest odróżnienie nieoryginalnych maszynek od tych właściwych. Zazwyczaj wystarczy spojrzeć na samą konstrukcję, aby odróżnić tę domowej roboty od tej wyprodukowanej przez porządną i szanującą się firmę.

Pamiętajmy więc, aby do wszystkiego podchodzić z głową i przy wyborze nie kierować się ceną, ale przede wszystkim jakością i wykonaniem maszynki oraz tym, czy posiada ona cechy charakterystyczne dla oryginalnych wersji tego typu urządzeń.

Podsumowanie

Tatuaże na dłoniach i innych częściach ciała są współcześnie tak popularne, że nie sposób nie zwęszyć w tym interesu. Właśnie dlatego coraz więcej osób decyduje się na otwarcie swoich własnych salonów tatuażu – i nie ma w tym wcale niczego złego. Skoro jest na to popyt to dlaczego mielibyśmy z tego nie skorzystać? Pamiętajmy jednak o wszystkim, co jest tutaj najważniejsze, a zatem przede wszystkim o odpowiednim sprzęcie. Miejmy na uwadze to, że ingerujemy w czyjąś skórę. Warto robić to z należytą uwagą i przy użyciu nadających się do tego narzędzi.

Każdy tatuażysta powinien także szerzyć swoją wiedzę związaną z nowymi trendami oraz przewidywać i spełniać wszelkie oczekiwania klientów. Bardzo często osoby zainteresowane „dziarą” chcą dowiedzieć się, jakie znaczenie ma interesujący je symbol. Dobrze, aby tatuażysta i w tej materii miał coś do powiedzenia.
Cenne informacje dotyczące znaczenia tatuaży na dłoniach, można znaleźć na https://www.zdrowy-styl-zycia.pl/tatuaze-na-dloniach-znaczenie-i-przyklady/www.zdrowy-styl-zycia.pl.

Jeden komentarz

  • Zbigniew T.

    Wybór właściwego typu pistoletu do robienia tatuażu jest na prawdę trudny. Wiele modeli jest obecnie dostępnych na rynku i na prawdę zdecydować się na ten najlepszy model jest wymagającym zadaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *