młoda kobieta, kosmetyczka
Rozwój,  Technologia

Technologia na usługach gabinetów kosmetycznych?

Branża kosmetyczna rozwija się w zatrważającym tempie – jeszcze niedawno zwykły olejek antycellulitowy do masażu był czymś niespotykanym i innowacyjnym, a dziś istnieje już mnóstwo innych środków pozwalających pokonywać cellulit. To samo tyczy się zresztą innych zabiegów. Do szerokiego użycia weszły kosmetyki naturalne, a gabinety kosmetyczne zaczęły być wyposażane w nowoczesny sprzęt, który sprawia, że działają jeszcze efektywniej. Rozwój technologiczny ma zatem świetny wpływ na branżą kosmetologiczną – w czym się objawia i jak odpowiednio go wykorzystać „u siebie”?

„Inteligentne” rozwiązania w kosmetologii

Nawet jeśli, w czasie rozmawiania o przełomach w nowoczesnej technologii o kosmetyce, nie mówi się tak często, jak o branżach pokroju finansów, edukacji, marketingu czy produkcji, sektor ten nie oparł się zmianom podyktowanym rozwojem technologicznym. Mowa tutaj nie tylko o częściach wyposażenia, o których nieco więcej powiemy za chwilę, ale też o samych kosmetykach, które są podstawą działań w każdym dostępnym gabinecie kosmetycznym.

Jednym z najciekawszych wynalazków w dziedzinie kosmetologii jest inteligentna szczotka do czesania, która podczas całego procesu, nie tylko wyczesuje włosy, ale także pozwala na ocenę ich stanu. Zwraca również uwagę na nasze zachowanie w czasie szczotkowania, przedstawiając nam wszystko to, co robimy dobrze i źle.

Gabinety kosmetyczne często oferują swoim klientom dostęp do inteligentnych aplikacji, które analizują skórę przy wykorzystaniu Sztucznej Inteligencji, po chwili oferując paletę produktów, które mogłyby jej pomóc w osiągnięciu lepszego stanu czy też pozbyciu się jej mankamentów, których klientka mogłaby nie być świadoma.

Nowości w wyposażeniu gabinetów kosmetycznych

Wraz z rozwojem kosmetyków stosowanych w gabinetach kosmetycznych oczywiste było, że zmianie ulegnie również ich wygląd. Obecnie rynek jest bardzo nastawiony na klienta, a kosmetyczki mają tak wiele pracy, że stawiają na automatyzację niektórych zabiegów – przynajmniej częściową.

Z uwagi na to wprowadzają chociażby automatyczne suszarki, możliwe do samodzielnej regulacji stoły do masażu (przydatne zwłaszcza przy aplikacji olejku do cellulitu) czy też nowoczesne testery pozwalające sprawdzić, jak po danym zabiegu będzie wyglądała poddana mu część naszego ciała. Technologia się rozwija, a eksperymentowanie z nią w gabinecie kosmetycznym jest obecnie podstawą przetrwania na tym rynku.

Na co zwrócić uwagę prowadząc własny gabinet?

Prowadząc własny gabinet kosmetyczny oczywistym jest, że powinniśmy w jak największym stopniu wykorzystywać kosmetyki naturalne – nie tylko są bardziej doceniane przez klientów, ale i lepiej wpływają na ich skórę, co z kolei prowadzi między innymi do mniejszej skali niezadowolenia w przypadku podrażnień i innych niezależnych od nas działań. Nawet zwykły olejek antycellulitowy do masażu powinien składać się z naturalnych składników. Idealnym przykładem takiego preparatu jest https://www.kosmetykanatury.pl/pl/p/Olejek-antycellulitowy-do-masazu/2470.

O czym należy pamiętać, jeśli prowadzimy gabinet kosmetyczny?

salon kosmetyczny, spa
Źródło: Pixabay.com

Warto zawsze zwrócić uwagę:

  • na odpowiedniej jakości sprzęt – dobry sprzęt to podstawa – zwłaszcza w dzisiejszych, tak rozwiniętych jeżeli chodzi o technologię czasach;
  • na komfortowe warunki do zabiegów – oferując olejek do cellulitu zadbajmy o to, by móc aplikować go na wygodnym stole do masażu – dopasujmy sprzęt, którym dysponujemy do najśmielszych zachcianek klientów;
  • na stosowanie naturalnych produktów – kosmetyki naturalne są obecnie tak rozpowszechnione, że od dobrego gabinetu kosmetycznego oczekuje się ich stosowania; to powinno być w standardzie;
  • na bogactwo usług – współcześnie nie wystarczy malować rzęs, by utrzymać własny gabinet; warto więc oferować jak najbardziej zróżnicowane usługi – usuwać cellulit, oferować masaże z użyciem olejku antycellulitowego do masażu i inne.

Podsumowanie

Współcześnie nowoczesna technologia wkrada się niemal do każdej branży – również ta kosmetyczna jej uległa, wprowadzając do standardów inteligentne specyfiki pozwalające zwalczać cellulit, w tym między innymi olejek do cellulitu. Samo wyposażanie gabinetów również odzwierciedla postęp, działając inteligentniej i jeszcze bardziej dopasowując się do indywidualnych potrzeb klienta.

Jeden komentarz

  • Madziula

    Woow 🙂 Nawet nie wiedziałam, że taka szczotka do włosów istnieje 😀 gdzie można ją dorwać? 😀 ocena stanu włosów podczas czesania to całkiem korzystny bajer.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *