Składany laptop stoi na biurku w biurze
Technologia

Składany laptop – czy będzie rewolucją?

Artykuł sponsorowany.

Składany laptop – to brzmi dziwnie, prawda? Funkcją laptopów jest przecież to, by się składały, gwarantując użytkownikom niewielki komputer z wbudowaną klawiaturą. A co powiesz na jeszcze bardziej kompaktowy format z dołączoną klawiaturą i składanym tabletem?

Laptop od ASUS – nowość zaprezentowana na targach CES

ASUS to jeden z gigantów na rynku technologicznym – nawet całkowity technologiczny dyletant zna tę markę. ASUS zadziwiał nas już niejednokrotnie, jednak to, co zaprezentował na tegorocznych targach CES, z pewnością można uznać za jedno z najbardziej interesujących urządzeń nie tylko na CES, ale i w portfolio marki. Mowa o ZenBook 17 Fold OLED. Czy to naprawdę duży tablet, czy laptop? Cóż, ASUS sam określa ZenBooka jako laptop, jednak rzeczywiście przypomina on spory tablet z możliwością składania się w pół. To sprawia, że jedna część ekranu zamienia się w wirtualną klawiaturę, druga natomiast jest ekranem. Oczywiście ASUS umożliwia także doczepienie fizycznej klawiatury, dzięki czemu powierzchnia użytkowa sprzętu zwiększa się. Mamy więc do wyboru albo dwa ekrany 12,5 cala (format 3:2) w rozdzielczości 1920×1280 pikseli albo ekran 17,3 cala (format 4:3) w rozdzielczości 2560×1920 pikseli. Do tego ASUS ZenBook 17 Fold OLED korzysta z procesora Intel Core i7-1250U, który wspierany jest przez 16 GB RAM. Całkiem nieźle, jak na przerośnięty tablet. Ponoć sprzęt ma wejść na rynek już w połowie roku. Czy tak będzie rzeczywiście? Zobaczymy.

Czy składany laptop będzie rewolucją?

Trudno mówić tu o czymś rewolucyjnym. Raczej mamy do czynienia z interesującą nowinką, która może sprawdzić się doskonale w biurach czy home office’ach. Nie będzie raczej zbyt interesująca dla graczy czy też osób, u których ze względów zawodowych niezbędny jest silny procesor i karta graficzna. Z całą pewnością jest to ciekawe rozwiązanie, które może trochę zamieszać na rynku laptopów i tabletów.

Na pewno warto obserwować poczynania marki i sprawdzać, co jeszcze szykuje dla użytkowników. Jeśli interesują Cię składane laptopy i inne ciekawostki ze świata elektroniki, koniecznie zajrzyj na portal z nowinkami internetowymi Smartix.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *