Sprzedaż niesprawnego samochodu
Samochody

Gdzie sprzedać niesprawne auto?

Nawet najlepszy samochód po wielu latach codziennej eksploatacji staje się niesprawny. To oczywiście rodzi problem, co zrobić z takim pojazdem i czy jeszcze można na takim aucie zarobić. W tym artykule odpowiemy na te pytania oraz podpowiemy, co zrobić ze zużytym samochodem.

Nawet uszkodzony samochód ma swoją wartość

Każdy kierowca staje czasami przed dylematem, co zrobić z niesprawnym lub uszkodzonym pojazdem. Znalezienie kupca dzięki ogłoszeniom motoryzacyjnym na portalach internetowych niekoniecznie jest dobrym rozwiązaniem, szczególnie gdy nie ma się doświadczenia sprzedażowego oraz świadomości, jakie czynniki wpływają na cenę. Niezwykle łatwo trafić wtedy na niezbyt uczciwą osobę, która po prostu wykorzysta niewiedzę sprzedającego.

Warto pamiętać, że samochód często ma dodatkowe wyposażenie jak wbudowane radio z nawigacją lub komplet opon zimowych, a to są elementy o określonej wartości. Nawet auto nadające się wyłącznie do demontażu może mieć sprawne części podzespołów, które jeszcze nadają się do dalszego obrotu. Dlatego warto znaleźć solidny skup aut, aby odzyskać jak najwięcej pieniędzy, a jednocześnie nie przejmować się formalnościami związanymi ze sprzedażą lub złomowaniem pojazdu.

Co ważne, skupuje się każdy rodzaj samochodu, bez względu na markę, rocznik czy stan techniczny.

Jak szukać skupu aut?

W zasadzie w każdym większym mieście bez problemu znajdzie się rzetelny skup aut. Jeżeli ktoś mieszka w Łodzi, to może skorzystać ze skupu aut łódzkie. Wystarczy wtedy tylko skontaktować się telefonicznie, aby ustalić termin spotkania na wycenę sprzedawanego samochodu. Pracownik skupu podjeżdża pod wskazany adres i na podstawie przeprowadzonych oględzin pojazdu dokonuje jego wyceny. Znaczenie ma stan techniczny, marka i rocznik.

Skup aut w Łodzi zawsze proponuje rzeczywiście rzetelne ceny rynkowe, więc nie trzeba obawiać się strat. Samochód bez względu na swój stan z pewnością uda się sprzedać korzystnie. Znaczenie ma również szybki proces sprzedażowy z minimalnym zakresem formalności do spełnienia. Umowa kupna-sprzedaży zostaje sporządzona od ręki. W przypadku konieczności złomowania pojazdu właściciel auta dostaje zaświadczenie o demontażu.

Nie trzeba również martwić się o umowę ubezpieczenia OC, ponieważ jej wypowiedzeniem także zajmują się pracownicy skupu. Na podstawie przesłanego potwierdzenia można odzyskać zwrot niewykorzystanej części. Co ważne, wypłata gotówki za samochód jest wykonywana natychmiast – albo bezpośrednio do ręki, albo w formie przelewu. Nie czeka się zatem długo na pieniądze.

Jak widać cała procedura okazuje się naprawdę prosta. Pozwala właścicielowi auta zaoszczędzić czas, a jednocześnie uzyskać pieniądze nawet w przypadku niesprawnego pojazdu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *