Kobieta z ubezpieczonym smartfonem w dłoni
Porady,  Technologia

Dlaczego warto zdecydować się na ubezpieczenie smartfona?

Obecnie praktycznie każdy z nas ma w kieszeni jakiś model smartfona. Mnogość funkcji, z jakich możemy korzystać sprawia, że zależy nam na tym, by nasze urządzenie było jak najnowocześniejsze i posiadało możliwie najwyższe parametry techniczne. Bardzo często na zakup takiego telefonu przeznaczamy sporą sumę pieniędzy. Przy tak wartościowym urządzeniu warto pomyśleć o jego ubezpieczeniu.

Czym jest ubezpieczenie smartfona?

Ubezpieczenie smartfona daje nam pewność, że w przypadku, gdy dojdzie do uszkodzenia telefonu w określonych w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia okolicznościach, będziemy mieć zapewnioną naprawę zepsutych elementów. W przeciwieństwie do gwarancji producenta, uszkodzenie nie musi dotyczyć wad aparatu, a może powstać w wyniku codziennego użytkowania i nieprzewidzianych zdarzeń losowych (np. upadku telefonu, zdarzenia te szczegółowo opisane są w OWU danego ubezpieczenia). Ubezpieczenie jednak nie zapewnia napraw standardowo zużytego sprzętu.

Sposób na „spokojniejszą głowę”

Dlaczego warto zdecydować się na zakup ubezpieczenia smartfona? Przede wszystkim dla własnego spokoju i wygody. Każdy z nas zna uczucie niepokoju, kiedy zabieramy nowy telefon na imprezę lub w podróż. Boimy się swobodnie korzystać z urządzenia z obawy, że ulegnie uszkodzeniu. Z wykupionym ubezpieczeniem możemy czuć się komfortowo. Wiemy, że w razie czego aparat zostanie naprawiony.

Zabezpieczenie na wypadek uszkodzenia

Nie da się ukryć, że naprawa nawet najprostszych elementów sprzętu elektronicznego to spory wydatek, który może poważnie nadwyrężyć domowe finanse. Wymiana najczęściej ulegającego uszkodzeniu elementu smartfona – wyświetlacza, może kosztować nawet kilkaset złotych. Wymiana płyty głównej to jeszcze większe koszty. Właśnie dlatego warto posiadać ubezpieczenie smartfona, dzięki któremu nie będziemy narażeni na niespodziewane duże wydatki.

Czy muszę podejmować decyzję przy zakupie?

Obecnie zarówno operatorzy sieci komórkowych, jak i sprzedawcy w sklepach z elektroniką zachęcają klientów do wykupienia ubezpieczenia smartfona od razu w momencie zakupu. To często atrakcyjne oferty,  dające poczucie bezpieczeństwa już od pierwszych chwil korzystania z nowego sprzętu. Dodatkowo, często możemy liczyć na specjalną ofertę lub rabat decydując się na zabezpieczenie telefonu. A co jeśli nie zdecydujemy się na ubezpieczenie sprzętu przy jego zakupie? Nic straconego. Sklepy z elektroniką i niezależne firmy kuszą klientów atrakcyjnymi ofertami, podobnie dużo jest ich w Internecie. Obecnie niektóre z nich pozwalają nam zabezpieczyć swój telefon już od 99 złotych. Poszukując idealnego ubezpieczenia smartfona, sprawdzajmy zawsze jaki zakres ochrony i rodzaj napraw oferuje ubezpieczyciel oraz czy oferowany jest nam serwis door-to-door. Pozwoli nam to podjąć decyzję o najlepszej dla nas opcji.

Ubezpieczenie smartfona to dodatkowy wydatek, ale przede wszystkim sposób na uniknięcie znacznie wyższych kosztów w przyszłości. Nie da się ukryć, że telefony towarzyszą nam obecnie w każdym momencie życia, przez co nietrudno o chwilę nieuwagi i uszkodzenie sprzętu. Dlatego też warto być przezornym i poszukać idealnej ochrony dla siebie.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *